بیانیه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به مناسبت رحلت ملکوتی فقیه مجاهد و حکیم آگاه حضرت آیت الله مصباح یزدی (ره)

 بسم الله الرحمن الرحیم
 
انا لله و انا الیه راجعون
 
  قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:  اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدها شئ.
 
 در ایام شهادت حضرت زهرا (س) و سالروز شهادت سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند بزرگ هسته ای دکتر فخری زاده، بار دیگر امت اسلامی در غم از دست دادن یکی از بهترین یاران رهبری معظم انقلاب، استاد عرصه علم و معرفت و اخلاق، عالم ربانی، فقیه مجاهد، حکیم آگاه حضرت آیت الله مصباح یزدی فرو رفت  و غم و اندوه امت اسلامی را دو چندان کرد.
 امروز حوزه های علمیه و امت اسلامی در غم کسی سوگوار است که رهبر معظم انقلاب  حضرت امام خامنه ای در وصف ایشان فرموده بودند ایشان جای استاد شهید مطهری را پر کردند.  الحق که آن عزیز سفر کرده در تبیین مشکلات مسایل اعتقادی و فلسفی و بویژه در حمایت از جایگاه ولایت فقیه و مبانی انقلابی اسلامی استاد و سرآمد دوران بود.  
آیت الله مصباح یزدی این حکیم مجاهد در مسیر حمایت از انقلاب و ولایت تمام قد ایستادگی کرد و همیشه خار چشم خط نفاق و منحرفین از مبانی انقلاب بود. لذا علیرغم جایگاه والای علمی خود در خط مقدم مبارزه با سردمداران لیبرال و منافقین منحرف، برای حفظ مبانی انقلاب و ولایت همه اهانت ها و تهمت ها را به جان و دل خرید و دم برنیاورد . اخلاص این مرد بزرگ و مجاهدت های مخلصانه اش و نیز کتب و آثار نفیس و ارزنده اش از ایشان چهره ای از ادب و اخلاق و نیز فیلسوفی اسلام شناس و آگاه به زمان را به یادگار گذاشت. 
ما این  مصیبت و ثلمه بزرگ را که بفرموده رسول مکرم اسلام چیز دیگری جای آنرا پر نمیکند به محضر مبارک حضرت ولیعصر عج و نایب برحقش مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه، دانشگاهیان ارجمند و نیز دلدادگان به انقلاب اسلامی و جوامع علمی  فرهنگی میهن اسلامی تسلیت عرض میکنیم، و برای آن مرد بزرگ از درگاه خداوند متعال علو درجات و برای بیت معظم له و فرزندان صالحش صبر و اجر مسئلت داریم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته 
 
                      ١٣ دیماه ٩٩
دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران
کلمات کلیدی
  ناخدا
تهیه کننده:

ناخدا

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *