جامعه دانشگاهی باید در امور خیر پیش قدم باشد اما به صورت متمرکز و در قالب تشکیلاتی واحد، مثمرثمرتر خواهد بود.

جامعه دانشگاهی باید در امور خیر پیش قدم باشد اما به صورت متمرکز و در قالب تشکیلاتی واحد، مثمرثمرتر خواهد بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس: فعالیت‌های خیریه تنها شامل افرادی که پیرو نگرش و مذهبی خاص هستند نمی باشد بلکه همه انسان ها بر اساس فطرت درونی خویش، نفس کار خیر و گره گشایی از دیگران را تحسین می‌کنند.

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام دکتر ساداتی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهتربیت مدرس، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) در آیین افتتاح مرکز نیکوکاری نهال انقلاب(منّا)، همزمان با ۸۰ دانشگاه سراسر کشور، در دانشگاه تربیت مدرس با حضور رییس دانشگاه، معاونین دانشگاه و رؤسای دانشکده‌ها اظهار داشت: فعالیت‌های خیریه تنها شامل افرادی که پیرو نگرش و مذهبی خاص هستند نمی باشد بلکه همه انسان ها بر اساس فطرت درونی خویش، نفس کار خیر و گره گشایی از دیگران را تحسین می‌کنند.

وی افزود: ما که جامعه دانشگاهی هستیم باید در این گونه امور خیر پیش قدم باشیم و با وجود اینکه اینگونه امور در دانشکده ها نیز به صورت خودجوش صورت می گیرد اما به صورت متمرکز و در قالب تشکیلاتی واحد، مثمرثمرتر خواهد بود.

دکتر ساداتی نژاد خاطر نشان ساخت: این مرکز خیریه دارای یک اساسنامه می باشد و هیات امنای آن متشکل از معاونان دانشجویی ، فرهنگی و پشتیبانی و منابع انسانی و مسئول نهاد رهبری خواهد بود. همچنین خیریه دارای یک شورای اجرایی می باشد که اعم از افراد حقیقی و حقوقی است و ۵ نفر از اساتید دانشگاه نیز عضو این شورا هستند. همچنین از جریان‌های دانشجویی و انجمن های مختلف دانشجویی نیز در این مجموعه استفاده شده است.

وی در ادامه بر لزوم همت دانشگاهیان برای جمع آوری امکانات این مجموعه خیریه تاکید کرد و گفت: هر فرد به هر میزان، می تواند در این حرکت خیر کمک کند و قطعا در آینده در این خصوص اطلاع رسانی هایی صورت خواهد گرفت. مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری یادآور شد: این مجموعه ارزشمند با وجود اعضای پرتلاش و پرشور دانشجویی می تواند در کنار بنیاد خیرین دانشگاه فعالیت کند و منافاتی با یکدیگر نخواهند داشت و ان شاالله این سرمایه گرانقدر، باقیات الصالحاتی برای همه عزیزان دانشگاهی باشد.

دکتر سید محمد تقی احمدی، رئیس دانشگاه نیز با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) گفت: میلاد پیامبر عظیم شأن اسلام پدیده ای اثرگذار در حیات بشری و جهشی عقلی، فکری و فرهنگی برای انسان بود.

رئیس دانشگاه ادامه داد: در آستانه میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) که بنیان گذار دانشگاه اسلامی است و بسیاری از منش ها و روش های مکتب اسلام برگرفته از سنت و علم آن امام بزرگوار است، شاهد اقدام ارزنده و اثرگذاری دیگری در دانشگاه هستیم.

دکتر احمدی خاطر نشان کرد: تأسیس یک مرکز نیکوکاری به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و در پایگاه مسجد که پایگاهی اجتماعی، مذهبی و سیاسی است، بدون شک منشأ برکت و گشایش های بسیاری خواهد بود و بی شک ایجاد چنین مرکزی در پایگاه مسجد، درخشش و اثرات بیشتری خواهد داشت.

دکتر احمدی در پایان با تأکید بر اینکه دانشگاه با همه توان خود در مقاطع مختلف در راستای اهداف مرکز کمک رسان خواهد بود، گفت: امیدواریم با تدبیر هیأت اجرایی، این مرکز در راستای شناخت کمبودها و پر کردن حفره های موجود با فعالیت سازمانی گسترده و استفاده از قدرت ابتکار و خلاقیت دانشگاهیان، قدم های مؤثری فراتر از روش های سنتی، در توسعه فرهنگ خیریه و انفاق بردارد و کمک رسانی با اولویت نیازمندان حوزه دانشگاه به بهترین شکل انجام شود.

کلمات کلیدی
  ناخدا
تهیه کننده:

ناخدا

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *