در جلسه شورای مشورتی امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی مطرح شد: آسیب شناسی امور فرهنگی و تکریم کارکنان در دانشگاه

چهارمین جلسه شورای مشورتی و اتاق فکر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با حضور اعضای شورا برگزار شد.

در جلسه شورای مشورتی امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی مطرح شد: آسیب شناسی امور  فرهنگی و تکریم کارکنان در دانشگاه

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدعلی کریمی معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در این جلسه با تاکید بر آسیب شناسی فرهنگی در سطح دانشگاه خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی لازم است کارهای جدید و هماهنگ، توام با خلاقیت وایده های نو و تاثیر گذار صورت پذیرد و در این راستا از حضور افرادی با فکر و نگاه فرهنگی ، در هر تخصص و جایگاهی که در دانشگاه دارند استقبال می کنیم.

عضو هیات علمی واحد تهران مرکزی هدف از تشکیل شورای مشورتی در واحد تهران مرکزی را ، هدفمند نمودن و ایجاد وحدت رویه برنامه های فرهنگی دانشگاه عنوان کرد.

دکتر کریمی در ادامه با تاکید بر اینکه کار فرهنگی را باید از خودمان شروع کنیم تصریح کرد: نهاد رهبری به عنوان یک مرجع حمایتی و نظارتی  باید در کنار سایر متولیان امور فرهنگی در دانشگاه حضور فعال داشته باشد.

وی در خاتمه سخنان خود بیان داشت: در راستای تکریم کارکنان دانشگاه،  حمایت از ایده ها، خلاقیت و زحمات کارکنان در دستور کار دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری واحد تهران مرکزی قرار دارد.

در ادامه نشت، سید ابوالفضل سید محمدی مدیر کل امور فرهنگی واحد تهران مرکزی نیز  با اشاره به هدفگذاری بلندمدت در اجرای امور فرهنگی دانشگاه، بیان داشت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب فرهنگی باید نقشه راه داشته باشیم و در این مسیر با نگاه روانشناختی به آسیب شناسی و بررسی موانع بپردازیم و همچنین از تکنولوژی و صنعت نیز استفاده نماییم.

بر اساس این گزارش، دکتر بهزاد دانشفر معاون پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب اسلامی واحد تهران مرکزی در سخنانی اظهار کرد: شناسایی نیازهای کارکنان در راستای تکریم کارکنان ضروریست.

وی افزود : در هدفمند نمودن برنامه های فرهنگی، وجود یک مدیریت سیستماتیک توام  با هم افزایی ضرورت دارد تا بتوانیم چالش های پیش رو را  به فرصت تبدیل نماییم.

در ادامه جلسه سایر اعضاء شورای مشورتی و اتاق فکر به ارائه نقطه نظرات  و پیشنهادات خود پرداختند.

از جمله مواردی که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت می توان به: آسیب شناسی فرهنگی، تکریم کارکنان، استفاده از پتانسیل علمی دانشگاه در حوزه های مختلف در راستای نیازهای کارکنان، پویایی و گسترش برنامه های فرهنگی با مشارکت کارکنان، برقراری ارتباط و تعامل موثر و مطلوب توام با  اعتماد و همدلی بین هیات رئیسه و کارکنان دانشگاه، وحدت رویه و هماهنگی در کلیه برنامه های فرهنگی دانشگاه،  برگزاری دوره های آموزشی ارتباط موثر ویژه کارکنان، سرلوحه قراردادن بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری در فعالیت های فرهنگی دانشگاه، تشکیل تیم رسانه ای و محتوایی، مهندسی فرهنگی متناسب با نیازهای جامعه هدف(دانشجویان، اساتید ، کارکنان) و... اشاره کرد.

کلمات کلیدی
  ناخدا
تهیه کننده:

ناخدا

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *