آخرین اخبار
متهم کردن نخست وزیر وقت به نقض قانون اساسی مشروطه
غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که محمد، پیامبر اسلام، در ۱۸ ذی‌الحجه سال ۱۰ هجری قمری (مطابق با 28 اسفند سال ۱۰ خورشیدی) علی بن ابی طالب را «ولی» مؤمنان اعلام کرد.[۱])، سال روز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر شهرت دارد.
عید قربان عید بندگی مبارک باد.
ولادت با سعادت امام دهم شیعیان مبارک باد.
سالروز ولادت امام موسی کاظم (ع) مبارک باد.
روز عرفه، روز شناخت است. عرفه روزی است که خدای سبحان بندگان خود را به عبادت و اطاعت خویش فرا می خواند و خوان کرم و احسان و لطف خود را برای آنان می گسترد و درهای مغفرت و بخشش و رحمتش را بر روی آنان می گشاید.
شهادت امام محمد باقر علیه‌السلام تسليت باد.
اولین روز از ماه حج و قربانی مصادف با سالروز پیوند آسمانی و ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است. آیاتی در قرآن وجود دارد که بر این اتفاق بزرگ تاریخ اسلام دلالت می کنند.
شهادت امام نهم حضرت جواد الأئمه (عليه السلام) تسليت باد.
«دَحو» به معنای گسترش است و برخی نیز آن را به معنای تکان دادن چیزی از محلِ اصلی اش تفسیر کرده اند.
۹ مرداد روز اهدای خون سالم اهدای زندگی
پنجم مرداد – سالروز عملیات مرصاد و جهنم فروغ جاویدان و مرگ اتحاد ننگین گروهک تروریستی منافقین با صدام
جزئیات مبادله جیسون رضاییان
حقوق کارمندان دولتی یا مجلسی افزایش پیدا می‌کند؟
«مَنْ اَحْیاها فکانما احیا النّاس جمیعاً».
ولادت امام رضا علیه السلام مبارک باد
ولادت پاره تن رسول الله حضرت علی بن موسی الرضا (ع) مبارک باد.
رهبر انقلاب با نَه گفتن به دشمن، اصول مقاومت را برای مسلمانان تبیین کردند
قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان هاست. هویت، چیستی و قلمرو قلم بسیار گسترده تر از آن است که در بیان بگنجد.
روز دختر 98 چه روزی است؟
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 192994
 بازدید امروز : 265
 کل بازدید : 1993054
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.65
صفحه اصلي > اخبار همایش ها 
اخبار > انقلاب ایران یک انقلاب ماهیتی بود / دانشگاه آزاد اسلامی از برکات انقلاب بود
 


شماره خبر :٤٢٤٥٤٩   تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٣    ا   ١٤:٠٩
 
آیت ا...موسوی بجنوردی :
انقلاب ایران یک انقلاب ماهیتی بود / دانشگاه آزاد اسلامی از برکات انقلاب بود
اولین همایش ملی قرآن، عقلانیت و معنویت در واحد تهران مرکزی برگزارشد

آیت ا... محمد کاظم موسوی بجنوردی رئیس پژوهشگاه امام خمینی(ره) و مدرس دانشگاه های کشور در اولین همایش ملی قرآن، عقلانیت و معنویت بارویکردفرهنگی،در سخنانی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از برکات انقلاب بود تاکید کرد: باید تمام سعی مان را بکنیم تا انقلاب اسلامی و خط امام (ره)را زنده نگهداریم.

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی؛ آیت ا... محمد کاظم موسوی بجنوردی رئیس پژوهشگاه امام خمینی(ره) دراولین همایش ملی قرآن، عقلانیت و معنویت که به میزبانی واحد تهران مرکزی برگزارشد،گفت: قرآن یک کتاب و دریایی است که هرکس به اندازه علم وآگاهی خود از آن بهره می برد.

وی تصریح کرد: فراموش نکنیم، ائمه اطهارقرآن ناطق هستند. آنها آگاهی تمام دارند و کسانی هستند که از حقایق خبردارند.

موسوی بجنوردی در ادامه اظهار داشت:اگر جامعه بخواهد مترقی باشد باید عقلانی هم باشد و اگر عقلانی عمل کند باید رئالیست هم باشد و به همین دلیل جامعه غرب بر اساس علت به جلو می روند.

تفاوت جوامع اسلامی و غربی در این است که ما در عین حال که قانون علیت را قبول داریم ، معنویت هم در کنارش هست.

وی با تاسی به آیه لاحول و لاقوه الاباا... العلی العظیم بیان داشت: ما در جامعه اسلامی در عین حال که به قانون علیت اعتقاد داریم به قدرتی معنوی که بالای همه قدرت هاست، باور داریم. و اگراین آیه را درک کنیم، خود خواهی ها و منیت ها کاسته می شود وبه سمت معنویت گرایش پیدا می کنیم.

وی افزود: معنویت حاکم در هر جامعه بسیار مهم است زیرا معنویت جامعه را از«خودخواهی» و « دین پرستی» دور نگه می دارد.

مدرس دانشگاههای کشور تاکید کرد:هرکسی در هر مرحله ای از قدرت که باشد اما اعتقاد راسخ به آیه لاحول و..... داشته باشد، هیچوقت دیکتاتور نمی شود.اماکسانی که صرفا بر اساس قانون علیت درجهان هستی زندگی می کنندوقتی به قدرت های دنیوی برسند، دیکتاتور می شوند.

وی گفت: اگر بخواهیم به جامعه ای خدمت کنیم معنویت را در آن جامعه فرهنگ سازی کنیم، جامعه را الهی کنیم، باید در جامعه ترویج دهیم که قدرتی بالاتر از قدرت الهی نیست.

وی با اشاره به از خود گذشتگی ها و جوانمردی شهیدان جنگ تحمیلی در 8 سال دفاع مقدس خاطر نشان کرد: شهدای ایران به دلیل معنویات و اعتقاد به آیه لاحول و..... در راه شهادت از هم پیشی می گرفتند و کشته شدن در راه خدا برایشان اصول بود و این موهبت از برکات انقلاب است.

وی درادامه تاکید کرد: ما چنین جامعه ای را مدیون بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران وحضرت امام (ره) هستیم که یک انقلاب ماهیتی را در ایران به وجود آورد و معنویت از دست رفته جامعه ایران را به آن برگرداند.

 

امور فرهنگی باید بر اساس خرد واندیشه و عالمانه باشد

به گزارش روابط عمومی واحد تهران مرکزی، دکتر احمد رضا خزائی معاون فرهنگی اجتماعی واحد تهران مرکزی در اولین همایش ملی قرآن، عقلانیت و معنویت با رویکرد فرهنگی درخصوص روند برگزاری این همایش در 8 ماه گذشته اظهار داشت: از 47 مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش تعداد 35 مقاله در هیئت داوران مطرح و15 مقاله پذیرفته شد و4 مقاله به صورت سخنرانی درطول همایش ارائه و همچنین کلیه مقالات در دو مجله علمی پژوهشی، به چاپ رسید.

معاون فرهنگی و اجتماعی واحدتهران مرکزی در ادامه با تائید بر اینکه تمام امور فرهنگی باید بر اساس خرد واندیشه و عالمانه باشد افزود: سیاست حوزه فرهنگی و اجتماعی واحد تهران مرکزی، پژوهش محور شدن است.

وی خاطر نشان کرد: ملتی که پشتوانه پژوهشی وعلمی نداشته باشد، ملتی مرده است وبا تاکیدبراینکه«قرآن» کتاب زندگی است افزود: باید سعی کنیم قرآن حاکم بر زندگی باشد و شان قرآن را حفظ کنیم و در متن زندگی قرار دهیم.

خزائی در خاتمه، از برگزاری 3 همایش بین المللی در سال 94 خبر داد و خاطر نشان کرد: حوزه فرهنگی و اجتماعی این واحد با نگاهی پژوهشی و فرهنگی در سال آینده علاوه بر برگزاری دومین همایش قرآن، عقلانیت و معنویت، در صدد برگزاری 3 همایش بین المللی دیگر از جمله: همایش «بین المللی حافظ»، همایش بین المللی  جهان عاری از خشونت وهمایش بین المللی«وحدت حوزه و دانشگاه» نیز می باشد.

گفتنی است؛ دراین همایش که باحضوردکترطه هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی،دکترفرهادحسین زاده لطفی رییس واحدتهران مرکزی وهمکاری انجمن علوم قرآن وحدیث ودانشگاه کاشان درواحد تهران مرکزی برگزارشد؛ دکترعبدالمجید طالب تاش ، دکتر عاطفه زرسازان، دکتر موسی ملایری و دکتر فیض ا... اکبری ،مقالات خود را به صورت سخنرانی ارائه دادند.

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج